Sobota, 12 października 2024r. | Imieniny: Eustachego, Maksymiliana, Edwina
Pokaż menu

PRZEPIS NA WEEKEND: Karp po królewsku

08 maja, 2020

Skoro mamy piątek, czas na kolejny ,,Przepis na weekend”. Dziś zachęcamy do przyrządzenia karpia po królewsku. Specjalnie dla nas przepis na pyszną potrawę przygotował Hotel i Restauracja Pod Królewskim Karpiem

 

Podstawą świetnie przyrządzonej rybki jest marynata, czyli sok z 1 cytryny, biały pieprz, sól. Kolejny krok to ciasto: 1 jajko, 200 ml piwa, 150 g mąki.

Filet z karpia marynujemy ok. 3 godzin.

W misce mieszamy składniki na ciasto delikatnie dosypując mąki, tak aby osiągnąć gęstość śmietany. W zależności od wielkości jajka może to być troszkę mniej lub więcej niż podane 150 g.

W finale naszych kulinarnych zmagań z karpiem zanurzamy w cieście cząstki ryby i smażymy na rozgrzanym oleju. Podajemy z grillowanymi warzywami.

Smacznego!

Skąd pozyskać karpia? Najlepiej z wierzchosławickich stawów! Wierzchosłąwicki karp nie bez powodu nazywany jest królewskim, hodowany jest w naturalnych warunkach, w śródleśnych stawach zasilanych krystalicznie czystą wodą. Hodowcy nie stosują żadnych polepszaczy czy stymulatorów wzrostu, ryby pochodzą ze stawów o bardzo dobrej kulturze, żywione wyłącznie ziarnami zbóż, cechują się niepowtarzalnym smakiem znanym i cenionym od wielu lat. Ryby od ponad miesiąca czekają na sprzedaż w specjalnych stawach – magazynach, nazywanych „zimochowami”, gdzie oczyszczają się z mułu. Hodowla karpia w lasach wierzchosławickich ma ponad pięćsetletnią tradycję, sięgającą XV wieku. Wówczas biskupi krakowscy (ówcześni właściciele dóbr radłowskich) zezwolili na założenie pierwszych stawów karpiowych na terenie Puszczy Radłowskiej. 

Na koniec wszystkich pasjonatów dobrego jedzenia zachęcamy do odwiedzenia i śledzenia profilu Hotel i Restauracja Pod Królewskim Karpiem. Restauracja codziennie przygotowuje smaczne domowe obiady na wynos lub z dowozem. 




Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).