Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Próbne ewakuacje szkół w Ostrowie i Łętowicach

12 października, 2021

6 i 7 października w Szkołach Podstawowych w Ostrowie i Łętowicach zostały przeprowadzone próbne ewakuacje. Podczas ćwiczeń zostali ewakuowani wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy.

W obu przypadkach na miejscu obecni byli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z  Gosławic i Łętowic oraz Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej.
Po ogłoszeniu alarmu wszyscy opuścili budynki i udali się w miejsce wyznaczone do zbiórki, gdzie nastąpiło sprawdzenie obecności. Strażacy w tym czasie przeprowadzili  sprawdzenie wszystkich pomieszczeń wewnątrz budynków by wykluczyć pozostanie jakiejś osoby. Ewakuacje przebiegały sprawnie, z zachowanie warunków bezpieczeństwa. Po zakończonej ewakuacji wszyscy udali się na sale gimnastyczne, gdzie strażacy przypomnieli podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.