Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Pracowita niedziela strażaków [ZDJĘCIA]

08 czerwca, 2020

Potężna ulewa wraz z porywistym wiatrem, która wczoraj popołudniu przeszła przez nasz region nie oszczędziła gminy Wierzchosławice. 

W wyniku intensywnych opadów deszczu oraz gwałtownych porywów wiatru na terenie gminy doszło do kilkunastu zdarzeń wymagających interwencji Straży Pożarnej. Nasi druhowie przy współpracy i pomocy funkcjonariuszy PSP usuwali połamane drzewa i ich konary. W jednym przypadku w Ostrowie drzewo uszkodziło ogrodzenie prywatnej posesji, natomiast w Rudce trzy drzewa uszkodziły dach domu jednorodzinnego. Ponadto strażacy wypompowywali wodę z zalanych kilku posesji i placu parkingowego oraz prowadzili działania zabezpieczające w jednym
z kościołów.

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).