Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Podpisano umowę na remont drogi w Rudce

29 maja, 2020

 Wójt gminy Wierzchosławice podpisał umowę z firmą ROAD SYSTEMS S.C. na remont drogi gminnej w Rudce. Wartość zadania to ponad 216 tysięcy złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 50 procent.

Droga przewidziana do remontu znajduje się wzdłuż boiska sportowego w Rudce. Jest to kontynuacja poprawy stanu infrastruktury drogowej w Rudce w przysiółku Partyń. Remont znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa pieszych, jak również komfort podróży kierowców.

– Dzięki przetargowi udało się uzyskać mniejszy koszt wykonania tego zadania o około 100 tysięcy złotych – zdradza wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – To z kolei oznacza, że ceny, które są oferowane na rynku poszybowały w dół, co w konsekwencji pozwala nam poważnie myśleć o kolejnych inwestycjach.

Dodajmy, że na liście rezerwowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych znajduje się natomiast wniosek o dofinansowanie remontu drogi w Łętowicach (przysiółek Bardyjówek). Droga ta jest aktualnie w kiepskim stanie. Remont tego krótkiego,  półkilometrowego odcinka wyceniany jest na 370 tys. zł. 

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).