Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Oddali hołd Bohaterom

15 września, 2020

W gminie Wierzchosławice odbył się tradycyjnie Apel Poległych przy Pomniku Poległych Parafian Mikołajowic i Sieciechowic.

Pierwszy apel poległych z Mikołajowic odbył się w 1939 roku, urządzony przez 16 pp. Następny – w dniu poświęcenia pomnika, 25 września 1982 roku. Odtąd apele w intencji Ojczyzny i poległych, są corocznie organizowane.

Tegoroczne obchody tradycyjnie zainaugurowała msza święta za Ojczyznę i poległych podczas I i II wojny światowej. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy pomniku, gdzie miało miejsce uroczyste składanie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych.

 

FOT. TOMASZ ŁAKOMA
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).