Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Nowe wielofunkcyjne narzędzie sportowe gotowe do użytku!

24 marca, 2023

Kompleks sportowo – rekreacyjny znajdujący się koło Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach wzbogacił się o nowy, bardzo atrakcyjny element. W okolicach kortów tenisowych zamontowano stół do teqball – wielofunkcyjne narzędzie sportowe przeznaczone zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą podnosić swój poziom wyszkolenia technicznego. Tuż po zamontowaniu sprzętu pierwszego rozruchu stołu dokonali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wierzchosławice. Naprawdę się im podobało!

Co to jest teqball?

Teqball to nowa dyscyplina sportu łącząca piłkę nożną i ping ponga. Polega na odbijaniu piłki (nogami, ciałem lub głową – podobnie jak w piłce nożnej) tak, by trafiła ona w stół, po stronie przeciwnika.  Stół jest trochę podobny do stołu do ping-ponga, ale nie jest płaski, tylko ma kształt wypukły.  Piłka, którą  używa się w teqball jest bardzo podobna do tej wykorzystywanej w tradycyjnej piłce nożnej.

Zasady gry w teqball:

  • w rozgrywce walczą ze sobą dwaj zawodnicy albo dwie zawodniczki, albo dwa zespoły (po dwie osoby: debel albo mikst),
  • piłki nie można odbić dwa razy z rzędu tą samą częścią ciała;
  • nie można przebić piłki na drugą stronę dwa razy z rzędu tą samą częścią ciała;
  • zabronione jest dotykanie stołu i wszystkich jego elementów;
  • gra się do dwóch wygranych setów (do 20 zdobytych punktów).

Teqball szturmem zdobywa serca profesjonalnych sportowców oraz amatorów dbających o swoją kondycję na całym świecie o czym świadczy fakt, że podczas Igrzysk Europejskich, które będą rozgrywane w Małopolsce na przełomie czerwca i lipca br. teqball będzie jedną z poza olimpijskich dyscyplin.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).