Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Nowe laptopy do zdalnej nauki dla uczniów

21 kwietnia, 2020

20 nowych laptopów zakupił Urząd Gminy Wierzchosławice dla gminnych szkół. Sprzęt został już przekazany do szkół a następnie zostanie udostępniony uczniom na czas prowadzenia zdalnych zajęć edukacyjnych podczas epidemii koronawirusa.

Samorząd gminy Wierzchosławice wystąpił do Centrum Projektów Polska Cyfrowa z wnioskiem o dofinansowanie zakupu laptopów, które umożliwią realizację zdalnej nauki uczniom. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany, dzięki temu gmina mogła nabyć 20 laptopów. Zakupiony sprzęt zostanie udostępniony uczniom za pośrednictwem szkół.

– Mamy świadomość, że prowadzenie zdalnej nauki nie jest łatwym wyzwaniem. Wiąże się z tym wiele utrudnień. Często dzieci w domu jest więcej i najzwyczajniej w świecie brakuje komputerów. Trudno wyobrazić sobie naukę przy użyciu ekranu smartfonu – mówi wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Liczymy, że niebawem uda nam się dokupić kolejne laptopy. Na rozpatrzenie czeka kolejny nasz wniosek dotyczący dofinansowania zakupu  tym razem 40 laptopów. Dodam, że po zakończeniu realizacji nauki zdalnej sprzęt wróci do szkół i tym samym wszyscy uczniowie będą mogli już korzystać z nowoczesnego sprzętu w szkole.

Projekt “Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) jest państwową jednostką budżetową podległą ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji, której zadaniem jest obsługa środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Powstało w 1994 roku, początkowo pod nazwą Władza Wdrażająca Programy Europejskie. Od 2015 roku, już jako CPPC, zajmuje się obsługą środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy zagranicznej i innych programów powierzonych mu do realizacji.

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).