Niedziela, 25 października 2020r. | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Pokaż menu

Nowa pracownia chemiczna w SP Wierzchosławice [ZDJĘCIA]

17 września, 2020

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach ma nową pracownię chemiczną mieszczącą się na pierwszym piętrze. Remont był konieczny z uwagi na to, iż dzieci niepełnosprawne będą mogły w niedługim czasie korzystać z windy, która obejmuje swym zasięgiem podpiwniczenie, wysoki parter i pierwsze piętro. Dlatego z poziomu drugiego została przeniesiona pracownia chemiczna, która jako jedyna usytuowana była na tej kondygnacji.  

-Posiadamy teraz profesjonalne dygestorium, stół demonstracyjny z wyciągami, dostępem do bieżącej wody, prądu, nowe stanowiska pracy dla uczniów. Do dyspozycji nauczyciela jest też w pełni wyposażone zaplecze chemiczne. Pracownia zostanie doposażona w pomoce z fizyki i biologii,  aby w pełni wykorzystać  możliwości jakie daje nowoczesne jej wyposażenie – mówi Magdalena Szybilska, dyrektor szkoły.

 
Pracownia chemiczna powstała w miejscu pracowni komputerowej, którą usytuowano obok. W nowej sali komputerowej zostało wykonane cyklinowanie, malowanie oraz położono nowe okablowanie.
 Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).