Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

MIRS 2022: Gmina Wierzchosławice z dotacją celową na siłownię plenerową w Bogumiłowicach!

23 maja, 2022

Gminie Wierzchosławice przyznano pomoc finansową w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS” w 2022 roku.

Projekt Województwa Małopolskiego  zakłada poprawę jakości życia mieszkańców Małopolski w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Celem Projektu jest udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na realizację zadań własnych, przeznaczonej na modernizację infrastruktury rekreacyjno – sportowej spełniających rolę lokalnych stref aktywności fizycznej, m. in. celem podniesienia standardów obiektów sportowo – rekreacyjnych.

W ramach realizacji projektu zostanie wybudowana siłownia plenerowa w miejscowości Bogumiłowice. Zostaną zamontowane: 4 urządzenia siłowni, ławki, kosz na śmieci, stojak na rowery i tablica informacyjna.

Dotacja z budżetu Województwa Małopolskiego wynosi: 29 390,00 zł

Całkowita wartość zadania wynosi: 98 845,88 zł

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.