Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Lampy UV-C w walce z zagrożeniem epidemią

08 maja, 2020

Urząd Gminy Wierzchosławice oraz placówki oświatowe kupiły specjalne lampy do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach.

Już od kilku dni mieszkańcy odwiedzający Urząd Gminy Wierzchosławice mogą dostrzec niepozorne urządzenie stojące na parterze.  Jest to przepływowa lampa UV-C, wykonana jako mobilne urządzenie do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, wykorzystujące ultrafioletowe promieniowanie UV-C.

– Zdecydowaliśmy się na zakup takiej lampy w związku z epidemią koronawirusa. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno naszym mieszkańcom, którzy muszą osobiście pojawić się w Urzędzie Gminy, jak również pracownikom. Cieszę się, że także szkoły, żłobek i przedszkole również zaopatrzyły się w te specjalne lampy.

Z uwagi na to, że promieniowanie jest zamknięte w obudowie lampy, ultrafiolet jest całkowicie bezpieczny dla osób przebywających w pomieszczeniu. Sercem urządzenia i najważniejszą częścią jest lampa UV-C, spełniająca standardy biobójcze.  Dodatkowo powietrze jest oczyszczane przez filtr HEPA lub filtr węglowy.

– Jest to skuteczna metoda i działanie rekomendowane przy dekontaminacji pomieszczeń związanych z obecnością SARS-CoV 2 wywołującego COVID-19 – podkreśla wójt gminy Wierzchosławice.

W sumie w jednostkach publicznych w gminie Wierzchosławice będzie pracować 10 lamp. Dodajmy, że Urząd Gminy zamówił także dwie lampy przepływowe dwufunkcyjne UV-C z możliwością dezynfekcji powierzchni.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).