Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

“Laboratoria przyszłości”: Szkoły Podstawowe na terenie Gminy Wierzchosławice z nowoczesnym wyposażeniem!

06 grudnia, 2021

Gmina Wierzchosławice otrzymała 260 700 zł w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej im. 100 -lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudce, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Ostrowie, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Mikołajowicach, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach – zgodnie z założeniami Programu.

Dzięki inicjatywie szkoły otrzymają m.in.:

• drukarki 3D z akcesoriami,
  • mikrokontrolery z czujnikami i innymi akcesoriami;
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • stacje lutownicze.

Środki finansowe przekazywane zostały w formie wsparcia finansowego na podstawie art. 65 ust. 28 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.