Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Kolejne laptopy wesprą uczniów w nauce zdalnej

22 maja, 2020

Samorząd gminy Wierzchosławice pozyskał 55 tysięcy złotych na zakup kolejnych 22 laptopów, które trafią do szkół, a następnie do uczniów realizujących naukę zdalną w ramach programu ,,Zdalna szkoła+”.

W sumie w ramach dwóch edycji dzięki wsparciu finansowemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 zakupiono 42 laptopy na łączną kwotę 115 tys. złotych. Nowy sprzęt w przyszłym tygodniu trafi do szkół, a następnie zostanie udostępniony uczniom.

Dzięki temu zakupowi rozwiązujemy problem w 100 procentach, czyli nowe laptopy trafią już do wszystkich rodzin, gdzie sygnalizowany był problem – wyjaśnia Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice. – Mieliśmy sygnały, że część uczniów, aby realizować naukę zdalną musi korzystać z telefonu, gdyż w domu nie ma odpowiedniego sprzętu. Teraz to się zmieni.

Na tym jednak nie koniec! Samorząd gminny aplikuje o kolejne środki, aby sfinansować dalszy zakup laptopów.

–  Staramy się o pozyskanie dofinansowania ze środków europejskich z CEI Inicjatywy Środkowoeuropejskiej na zakup kolejnych 40 laptopów. Nasz wniosek przeszedł pozytywnie pierwszy etap oceny i czekamy na pozytywne decyzje co do drugiego etapu – dodaje wójt Andrzej Mróz. – Warto podkreślić, że dzięki tym zakupom diametralnie podniesiemy jakość sprzętu będącego na wyposażeniu naszych placówek oświatowych. Laptopy wrócą po zakończeniu nauki zdalnej do szkół i będą służyć wszystkim uczniom, którzy już na nowoczesnym sprzęcie będą podnosić swoje kompetencje cyfrowe.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).