Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Kolejna partia maseczek trafi do mieszkańców

12 maja, 2020

Tym razem maseczki wielokrotnego użytku otrzymają mieszkańcy gminy Wierzchosławice między 60 a 64 rokiem życia.

O dostawę kolejnej partii maseczek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bobrownik Małych, Gosławic, Rudki, Sieciechowic oraz członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR. W sumie przygotowano blisko 700 sztuk.

– Uszyłyśmy ponad 320 maseczek. Gdy tylko pojawił się apel wójta Andrzeja Mroza o pomoc, bez wahania przystąpiłyśmy do pracy. W sumie w produkcję maseczek włączyło się 6 osób. Co oczywiste, nasza praca była utrudniona, gdyż musiałyśmy indywidualnie tworzyć maseczki, uczyć się ich szycia poprzez filmiki w sieci, ale dałyśmy radę – mówi  Maria Lech z Koła Gospodyń Wiejskich z Bobrownik Małych ,,Bobrowianki” i jednocześnie wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wierzchosławice.

 – Dostawa maseczek dla seniorów jest strzałem w dziesiątkę. Już przy pierwszej partii, która była dystrybuowana na terenie naszej gminy spotykałam się z bardzo ciepłym przyjęciem i słowami podziękowań za to, że samorząd pamiętał o seniorach. Przekazywanie maseczek ma dla seniorów kluczowe znaczenie, gdyż w wielu wypadkach mają oni ograniczony dostęp do środków komunikacji  i co dla ich bezpieczeństwa najważniejsze – powinni pozostawać w domach – tłumaczy  Dorota Katra, sołtys oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR.

Przypomnijmy, że w kwietniu  Samorząd gminny we współpracy z Gminnym Centrum Kultury oraz KGW Łętowice przygotował 2 tysiące maseczek dla seniorów 65+, które rozdawali sołtysi.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).