Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Kluby sportowe z dotacją Programu Klub!

29 czerwca, 2022

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej z okazji rozstrzygnięcia naboru wniosków Rządowy Program Klub – edycja 2022, Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk oraz Prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie – Mieczysław Kazimierz Baszko, ogłosili iż wszystkie poprawnie wypełnione oraz spełniające wymogi formalne wnioski otrzymają dofinansowanie!

Z naszej Gminy wnioski złożyło aż 5 klubów sportowych tj.:

• LKS Rudka Bobrowniki Komorów
  • LKS Gosłavia Gosławice
  • LKS Dunajec Mikołajowice
  • LKS Wierzchosławice-Ostrów
  • Judo Tora Wierzchosławice

Wszystkie otrzymały dofinansowanie w wysokości 10 000 zł na:

• upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, „wyrównywanie szans”,
  • wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych, w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,
  • inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,
  • stworzenie możliwości do optymalnego wykorzystania przez samorządy lokalne potencjału infrastrukturalnego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Poniżej pełna lista wszystkich klubów, które spełniły wymogi formalne i poprawnie wypełniły wnioski:

Klub22_wyniki_dofinansowane

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.