Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

IMGW: Możliwe burze z gradem

17 czerwca, 2020
Dom Ludowy im. Wincentego Witosa / DentArt - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dom Ludowy im. Wincentego Witosa / DentArt - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje, że w całej Małopolsce mogą dzisiaj oraz jutro w godzinach rannych wystąpić burze z opadami deszczu. Miejscami możliwy jest również grad.

Synoptycy przewidują miejscami opady deszczu do 30 milimetrów, a lokalnie nawet do 50 milimetrów. Towarzyszyć mogą im porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

Burze z gradem spodziewane są od godz. 10, a ostrzeżenie drugiego stopnia ważne jest do czwartku 18 czerwca do godz. 6.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).