Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Dystrybucja paliwa stałego w Gminie Wierzchosławice!

06 grudnia, 2022

Od 25 listopada 2022 roku w Gminie Wierzchosławice trwa proces dystrybucji węgla zakupionego przez mieszkańców w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Węgiel sprzedawany jest po cenie 1.550,00 zł brutto za tonę!

Na dzień 5 grudnia 2022 roku do mieszkańców trafiło już 158 ton paliwa stałego. Przydział, który Gmina Wierzchosławice otrzymała od Polskiej Grupy Górniczej wynosi 513 ton. Zapotrzebowanie, które zostało wskazane w złożonych przez mieszkańców wnioskach wynosi 1080 ton paliwa stałego. Do Polskiej Grupy Górniczej kierowane są wnioski o zwiększenie przydziału celem zapewnienia wszystkim mieszkańcom potrzebnego na okres zimowy węgla.

Przypominamy, że kolejność wydawania towarów osobom uprawnionym uzależniona jest od kolejności wpłacania środków na numer konta podany w informacji wydawanej każdemu wnioskodawcy, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego.

Kwalifikowany Dostawca Węgla w Żabnie na bieżąco kontaktuje się na wskazany we wniosku numer telefonu w celu ustalenia z mieszkańcem szczegółów dostarczenia lub odbioru paliwa stałego.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).