Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach

29 maja, 2020

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach otrzymała 80 tys. zł dofinansowania (maksimum) w ramach programu ,,Posiłek w szkole i w domu”. Dzięki pozyskanym środkom uda się zrealizować szereg zakupów i modernizacji.

– Wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na odnowienie i doposażenie stołówki szkolnej. Wykonane zostaną usługi remontowe – wymiana oświetlenia w kuchni, malowanie kuchni i jadalni, wymienione zostaną meble kuchenne i magazynowe, stoły robocze oraz blaty. Zakupione zostaną urządzenia chłodnicze, regały do pomieszczenia zmywalni – mówi Magdalena Szybilska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach. – Naszym problem jest przestarzały sprzęt (część urządzeń działających w kuchni użytkowana jest od ponad 20 lat.) Stan sprzętu i wyposażenia ogranicza możliwości szkoły w zakresie ilości wydawanych posiłków dziennie. Do obróbki cieplnej kucharze mają bowiem do dyspozycji tylko stare kuchenki bez piekarników i patelnię elektryczną, która także wymaga wymiany. Dokonany remont i doposażenie kuchni pozwoli na przygotowywanie smacznych i urozmaiconych, a przede wszystkim zdrowych posiłków. Ponadto pozwoli to zwiększyć ilość wydawanych posiłków – dodaje dyrektor placówki.

Program Posiłek w szkole i w domu – moduł 3 skierowany jest do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe z przeznaczeniem na zakup usług i wyposażenia w celu zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Zgodnie z warunkami naboru w roku bieżącym w województwie małopolskim do dyspozycji było blisko 4 mln zł. Do dofinansowania zostały zakwalifikowane wszystkie wnioski, których suma punktów oceny merytorycznej wynosiła ponad 15. Z wniosków ocenionych na 15 punktów (na kwotę 3.293.303,26) zostało wylosowanych 10 szkół na łączną sumę 520.922,92 zł. Pula ta wyczerpała dostępny limit na rok 2020 przyznany województwu małopolskiemu.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).