Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

„Dni Otwartych Remiz” za nami: pokazy pojazdów i sprzętu, atrakcje dla dorosłych, liczne zabawy i konkursy dla dzieci!

18 maja, 2022

W ubiegłą sobotę zakończyły się spotkania w Remizach Ochotniczych Straży  Pożarnych na terenie Gminy Wierzchosławice pod hasłem „Dni Otwartych Remiz”. Druhowie z naszych OSP przez dwie soboty organizowali na terenach i obiektach swoich strażnic spotkania dla mieszkańców, a szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Podczas „Dni Otwartych Remiz” można było zapoznać się ze sprzętem pożarniczym, historią swojej OSP i codzienną pracą strażaków. Na dzieci i młodzież czekały liczne atrakcje: gry i zabawy, tor przeszkód, stanowisko rozwijania i zwijania węży, stanowisko udzielania pierwszej pomocy medycznej, prezentacja pojazdów i sprzętu.

Najmłodsi uczestnicy spotkań mogli brać udział w konkursach rysunkowych z nagrodami, a wszyscy przybyli na miejsce uczestnicy – mogli skorzystać z poczęstunku, który przygotowali strażacy.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.