Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Derbowo w Rudce!

26 maja, 2023

Rozgrywki piłkarskie ruszyły już w pełni w naszej Gminie! W ostatnią niedzielę na obiekcie sportowym w Rudce doszło do meczu derbowego między zespołem LKS Rudka Bobrowniki Komorów a LKS Dunajec Mikołajowice. Przy licznie zgromadzonej publiczności zespół z Mikołajowic zwyciężył w tym spotkaniu 4 do 2. Bohaterem tego spotkania został Kamil Tadel z Mikołajowic, który strzelił 4 bramki w tym spotkaniu. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Mikołajowic zapewnił sobie 4 miejsce w tabeli, a najbliższe kolejki pokażą czy uda uplasować się wyżej. Zespół LKS Rudka Bobrowniki Komorów zajmuje 10 miejsce w tabeli, które daje na ten moment utrzymanie w rozgrywkach.

Ostatni nasz przedstawiciel w rozgrywkach A-klasy, LKS Wierzchosławice-Ostrów, poniósł porażkę w ostatniej kolejce z zespołem z Zaczarnia i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Czy naszemu zespołowi uda się utrzymać w rozgrywkach, będzie zależne od liczby spadków z lig wyższych.

Doskonale za to spisuje się zespół z Gosławic w rozgrywkach klasy okręgowej. Po ostatnim zwycięstwie nad drużyną ze Szczucina, plasuje się na 3 miejscu w tabeli ze stratą tylko 1 punktu do miejsca dającego prawo gry w barażach do 5 ligi. Liczymy na to, że uda się podtrzymać formę i zwyciężą w kolejnym meczu sezonu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu autorstwa Pani Mileny Kłusek.

Fot. Milena Kłusek

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).