Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Darmowe maseczki dla seniorów

18 kwietnia, 2020

Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowicach przy współpracy z Urzędem Gminy Wierzchosławice oraz Gminnym Centrum Kultury rozpoczęło produkcję maseczek ochronnych dla seniorów. W sumie do seniorów trafi 2 tysiące maseczek.

 

Od czwartku obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dlatego władze gminy Wierzchosławice postanowiły pomóc seniorom przekazując maseczki. Do Urzędu Gminy trafiło do tej pory 566 sztuk.

– Oczywiście nie pozostałyśmy bierne i zaproszenie do współpracy przyjęłyśmy z ochotą ponieważ to fantastyczna akcja, a dla nas wyzwanie. Przed nami dużo pracy, ponad tysiąc maseczek do uszycia. Cieszymy się, że możemy pomóc, chociaż niekiedy to żmudna praca do późnych godzin nocnych – mówi szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Łętowicach Joanna Twardowska.

 

– Dziękuję wszystkim Paniom za zaangażowanie – podkreśla wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Razem możemy więcej zdziałać, czego dowodem jest postawa naszych dzielnych gospodyń. Już mam sygnały, że również kolejne koła gospodyń z naszej gminy chcą wesprzeć nasze przedsięwzięcie, aby maseczki dotarły do jak największej liczby seniorów.

Samorząd gminny zakupił materiały, a Panie z Koła Gospodyń w Łętowicach włożyły tytaniczny wysiłek, aby jak najszybciej uszyć maseczki. W akcję włączyła się również krawcowa z Mikołajowic Anna Bator.
Jak już wspomnieliśmy pierwsza partia maseczek dotarła do Urzędu Gminy i od piątku jest ona dystrybuowana przez sołtysów do mieszkańców gminy 65+.

– Na tym jednak nie koniec. Systematycznie będziemy dalej produkować w naszej gminie maseczki. Jak już wspomniałem kolejne koła chcą dołączyć do naszej akcji. Już wcześniej Panie z Łętowic i Komorowa szyły maseczki dla placówek medycznych. Dziś jednak te placówki mają już zapasy maseczek, dlatego teraz musimy przerzucić siły na wsparcie naszych drogich seniorów – dodaje wójt Mróz.

Na koniec warto odnotować, że KGW w Łętowicach przekazało do tej pory dla służb medycznych, mundurowych i pań w sklepach już ok. 4 tys. maseczek.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).