Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Cyfrowy Klub Senior + w Wierzchosławicach

06 grudnia, 2022

Gmina Wierzchosławice otrzymała od Ministra Cyfryzacji 20 000 zł na realizację projektu pn. „Cyfrowy Klub Senior+ w Wierzchosławicach”.

Projekt polega na doposażeniu stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów – członków Klubu Senior+ w Wierzchosławicach poprzez zakup 7 nowych laptopów i 3 nowych tabletów. Sprzęt zakupiony ze środków dotacji zostanie wykorzystany w celu upowszechniania i rozwijania kompetencji cyfrowych seniorów. W tym celu zostanie stworzony kącik cyfrowy w Klubie Senior+ w Wierzchosławicach, z którego będą mogli korzystać seniorzy w godzinach funkcjonowania Klubu.

Stworzenie cyfrowego kącika w Klubie Senior+ w Wierzchosławicach przyczyni się do:

  • przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób starszych;
  • zwiększenia zaangażowania osób starszych w życie wsi, gminy i regionu;
  • przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu seniorów;
  • poprawy jakości i poziomu życia seniorów w Gminie Wierzchosławice;
  • zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w sieci;
  • wirtualnego spędzania czasu wolnego przez seniorów;
  • zwiększenia i uatrakcyjnienia oferty zajęć oferowanych osobom starszym przez Klub Senior+ w Wierzchosławicach;
  • promowania społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy;
  • upowszechniania i rozwijania kompetencji cyfrowych seniorów.

Realizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzchosławicach – jednostka organizacyjna Gminy, która prowadzi ośrodek wsparcia dla seniora w formie Klubu Senior+ w Domu Ludowym im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

Dotychczas Gmina Wierzchosławice nie korzystała ze środków Ministerstwa Cyfryzacji na doposażenie stanowisk służących do podniesienia kompetencji cyfrowych seniorów.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).