Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny
Pokaż menu

Ćwiczenia RENEGADE/SAREX! 9-13.05

09 maja, 2022

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że w dniach 9-13 maja 2022 r. zostaną przeprowadzone ćwiczenie RENEGADE/SAREX-22, organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jest to trening systemu ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu uderzeniami z powietrza, przy wykorzystaniu akustycznego systemu. Od godz. 9.00 do czasu zakończenia realizowany będzie epizod dotyczący statku powietrznego o statusie RENEGADE, stwarzającego potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W tym roku wyjątkowo zrezygnowano z włączania syren alarmowych w województwach znajdujących się na trasie przelotu uprowadzonego samolotu. Powyższe związane jest z sytuacją w Ukrainie oraz obecnością w RP uchodźców z Ukrainy.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).