Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

BIBLIOTEKA POLECA: „Zjazd absolwentów” Guillaume Musso

25 maja, 2020

Zgodnie z tradycją wraz z początkiem tygodnia prezentujemy Państwu wybraną pozycję książkową w ramach cyklu,,Biblioteka poleca” realizowanego współnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchosławicach. Dziś nasi drodzy Bibliotekarze polecają książkę autorstwa Guillaume Musso pod tytułem „Zjazd absolwentów”.

 

RECENZJA

Dziewczyna, znika pewnej nocy. Od tej pory przyjaciele związani są tragiczną tajemnicą.
Zjazd absolwentów sprawia, że wracają do miejsca, w którym wszystko się zaczęło…
W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. I tak już nikt nigdy jej nie zobaczy…

Wiosną 2017 roku na Riwierze Francuskiej, na zjeździe byłych uczniów spotykają się niegdyś nierozłączni Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki, którzy nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero teraz na zjeździe, po którym jeden z budynków szkoły ma zostać wyburzony. Thomas i Maxime wiedzą, że są w nim ukryte zwłoki. I że wkrótce już nic nie stanie na przeszkodzie, by prawda bezpieczna latami, teraz wyszła na jaw…
Powieści Guillaume Musso mają to do siebie, że nie sposób ich jednoznacznie zaszufladkować. Autor posiada rzadką umiejętność łączenia skomplikowanych losów bohaterów z intrygą sensacyjno-kryminalną . Tak jest również i tym razem. Książka trzyma w napięciu, postacie są realistyczne i ludzkie, akcja nie zwalnia. Miłośnicy prozy obyczajowej stwierdzą, że to opowieść o miłości, natomiast ci, którzy będą tu szukać kryminału, mogą stwierdzić, że to thriller z „trupami w szafie”. Nie jest to bardzo wymagająca powieść, raczej dla tych, którzy lubią historie ekscytujące, ale lekkie i przyjemne.  Wielbiciele pisarstwa Musso będą na pewno usatysfakcjonowani.

 

 

 

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).