Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

BIBLIOTEKA POLECA: ,,Aktorki. Portrety” Łukasz Maciejewski

08 czerwca, 2020

Skoro mamy poniedziałek, czas na kolejną propozycję książkową na rozpoczynający się tydzień. Dziś wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchosławicach polecamy Państwa uwadze książkę pochodzącego z Tarnowa znanego krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego.

Recenzja

Łukasz Maciejewski to wybitny dziennikarz, który na filmie i teatrze zna się jak mało kto. Urodzony w Tarnowie krytyk filmowy i teatralny, ma na swoim koncie sporo publikacji. Jego książki są zawsze na wysokim poziomie, a do wywiadów, które przeprowadza, jest perfekcyjnie przygotowany. Jego kompetencje doceniają osoby, z którymi pracuje.

Książka „Aktorki. Portrety”, to druga książka dotycząca kobiet na polskiej scenie teatralnej i filmowej. W rozmowach z Maciejewskim, najwybitniejsze polskie aktorki zdradzają kulisy swojej kariery, dzielą się wspomnieniami, szczerze opowiadają o swoich wzlotach i upadkach. Tu nie ma miejsca na plotki – owszem, są anegdoty, ale przytaczane przez same Panie.

„Aktorki. Portrety” to nie tylko szansa na przypomnienie sobie najważniejszych rozdziałów historii polskiego teatru i kina, ale też możliwość poznania prawdziwego oblicza niezwykłych kobiet, które często są o wiele bardziej intrygujące, niż bohaterki, które odgrywają.

Widać, że tematyka kina, to to, co Autor kocha najbardziej. To jego pasja. Do tematu podszedł z wiedzą, dlatego wywiady przeprowadzone z: Jadwigą Barańską, Igą Cembrzyńską, Bożeną Dykiel, Jolantą Fraszyńską, Krystyną Jandą,  Mają Komorowską, Emilią Krakowską, Anną Radwan-Gancarczyk, Dorotą Segdą, Grażyną Szapołowską, Marzeną Trybałą, Małgorzatą Zajączkowską, Magdaleną Zawadzką i Joanną Żółkowską, nie są suchymi faktami, a historiami, które czyta się z prawdziwym zainteresowaniem.

Oprac. Małgorzata Dąbrowska

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).