Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Będzie nowe boisko przy szkole w Ostrowie

20 października, 2021

Jeszcze w tym roku samorząd gminny zamierza zrealizować budowę bezpiecznego boiska przy Szkole Podstawowej w Ostrowie.

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego na wniosek sołtys Ostrowa mieszkańcy wycofali z tegorocznego budżetu sołectwa pieniądze na realizację budowy boiska i przekierowali je na inne cele. Pieniądze na boisko zostały zapisane na przyszły rok, ale samorząd gminny nie chce czekać i jeszcze w tym roku zrealizuje to zadanie. Przygotowania do tej inwestycji trwają już od pewnego czasu, a środki zapisane w przyszłorocznym budżecie sołeckim zostaną skonsumowane na wyposażenie nowego i bezpiecznego placu do gry w siatkówkę przy Szkole Podstawowej.

Niestety z przyczyn technicznych i warunków terenowych nie jest możliwa budowa boiska wielofunkcyjnego. Boisko nie może być większe, gdyż problemem są zabudowania i dlatego będzie ono zrealizowane na bazie dotychczasowego boiska szkolnego.

Warto dodać, że w pobliżu szkoły znajduje się nowy kompleks sportowy, na którym można zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, siatkówkę plażową.

Fot.  Zdjęcie przykładowe

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.