Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Będą kolejne komputery dla szkół!

19 listopada, 2020

Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził przyznanie grantu dla gminy Wierzchosławice, a tym samym samorząd otrzyma dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół.

Komputery zostaną zakupione i rozdysponowany zgodnie z zapotrzebowaniem do szkół z naszej gminy i będą następnie przekazane uczniom, którzy realizują naukę zdalną. Przypomnijmy, że jest to w tym roku już trzeci grant pozyskany przez samorząd gminny na doposażenie szkół w nowy sprzęt komputerowy.

Niestety w dobie pandemii i konieczności realizowania nauki zdalnej pojawiają się problemy uczniów i rodziców, którzy często muszą pracować jednocześnie lub jest więcej dzieci w domu, które zdalnie muszą realizować obowiązek szkolny. Jako samorząd robimy co w naszej mocy, aby niwelować ten problem – podkreśla wójt Andrzej Mróz. – Dziękuję w tym miejscu zarządowi województwa małopolskiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i wydatne wsparcie. Ten sprzęt będzie przez lata służył młodym mieszkańcom gminy Wierzchosławice, a po wygaśnięciu pandemii i zakończeniu nauki zdalnej pracownie informatyczne w naszych szkołach będą świetnie wyposażone.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.