Wtorek, 24 maja 2022r. | Imieniny: Joanny, Zuzanny

“Aktywna tablica” – do szkół w Wierzchosławicach i Ostrowie trafił sprzęt do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi!

17 stycznia, 2022

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach oraz Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Ostrowie zostały objęte wsparciem w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” przez Gminę Wierzchosławice.

Dzięki udziałowi w Programie do szkół trafił sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz narzędzia do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:

Szkoła w Wierzchosławicach: monitor interaktywny, laptop wraz z akcesoriami, tablety, programy do terapii: „Wspomaganie rozwoju pro”, „Dysleksja pro”, „Matświat pro”, „Moc emocji”, Śmiało do szkoły”, „Spektrum autyzmu pro”, Logopedia pro”.

Szkoła w Ostrowie: monitor interaktywny z wbudowaną kamerą, laptop multimedialny, zestawy i pakiety interaktywnych ćwiczeń dedykowane uczniom

Zakupiony w ramach Programu sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz narzędzia do terapii będą wykorzystywane w procesie dydaktycznym oraz umożliwią podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.