Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Złoto Nataszy Potok w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo

29 listopada, 2021

Organizacji tegorocznych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w dniach 27-28.11.2021 roku podjęło się miasto Piła. W zawodach uczestniczyły dwie zawodniczki trenera Marka Srebro, siostry bliźniaczki Natasza i Nina Potok (rocznik urodzenia 2007), reprezentujące klub MOSiR Tuchów.

W kategorii wagowej do 44 kg zgłoszonych było 13 zawodniczek, które rozegrały walki systemem francuskim z podwójnym repasażem. Nina do drugiej rundy przeszła pustym losem i tam pokonała przed upływem regulaminowego czasu walki zawodniczkę klubu MKS PM Katowice Igę Frosztęgę. W trzeciej rundzie, w walce o wejście do finału uległa zawodniczce Judo Fight Club Warszawa Roksanie Czerwińskiej. Pozostała walka o brązowy medal z Aleksandrą Sznajder z klubu MKS Juvenia Wrocław. Nina przegrywa tę walkę przez dyskwalifikację za wyjście poza pole walki, mając wcześniej dwa upomnienia i zajmuje ostatecznie wysokie 5 miejsce.

Natasza w pierwszej rundzie pokonała Nadię Żak z klubu Budowlani Sosnowiec, w drugiej walce Emilię Łukszę GKS Czarni Bytom. W trzeciej rundzie, o wejście do finału, wygrywa z zawodniczką Judo King Wieliczka Sandrą Wierzbicką i w walce finałowej odnosi zwycięstwo nad Roksaną Czerwińską z Warszawy zdobywając Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej (rocznik 2006-2007).

Warto nadmienić, że siostry mieszkają w Piotrkowicach, uczą się w pierwszej klasie Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie. Swoją przygodę z judo rozpoczęły w Tuchowie mając 7 lat, ich pierwszym trenerem był przez trzy lata Krzysztof Gut, a następnie do chwili obecnej Marek Srebro.

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.