Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Pokaż menu

XXV Ogólnopolski i I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego

30 listopada, 2021
XXV Ogólnopolski i I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego

Zapraszamy uczniów szkół muzycznych, placówek artystycznych oraz innych form kształcenia do udziału w XXV Ogólnopolskim i I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego.

Konkurs odbędzie się w dniach 13-14 stycznia 2022 r. w Tuchowie.

Kliknij, aby pobrać regulamin konkursu.

Od 1998 r działające w Tuchowie Społeczne Ognisko Muzyczne organizuje Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego dla młodych adeptów tej umiejętności. Patronem Konkursu jest wybitny Polak, patriota, polityk i filantrop, a nade wszystko pianista i kompozytor, którego posiadłość zachowała się w niewielkiej miejscowości w naszym powiecie, w Kąśnej Dolnej. 

Pierwsze konkursowe edycje miały zasięg regionalny, ostatnie już ogólnopolski. Wielu laureatów naszego Konkursu kontynuuje swą przygodę z muzyką poprzez dalszą edukację, a nawet studia muzyczne.  W 2022 r. pianistyczna rywalizacja odbędzie się już po raz 25. Jest to jubileuszowa edycja, w której do udziału pragniemy zachęcić młodych muzyków ze szkół muzycznych w Polsce i za granicą.

– Jestem przekonany, że w Waszym mieście nie brakuje uzdolnionych pianistycznie dzieci i młodzieży. W imieniu organizatorów (Społeczne Ognisko Muzyczne w Tuchowie i Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej) jako koordynator przedsięwzięcia serdecznie zapraszam do udziału w konkursie i już cieszę się na możliwość spotkania oraz artystycznych prezentacji Waszych Uczniów/Podopiecznych – mówi koordynator konkursu Jan Gładysz.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela koordynator Konkursu pod adresem:
Jan Gładysz, ul. Wysoka 32, 33-170 Tuchów, Polska lub
e-mail: tuchow.paderewski@gmail.com lub
tel. 48 514 180 025, e-mail: jandysz@interia.pl 

Patronat:
Burmistrz Tuchowa – Magdalena Marszałek
Starosta Tarnowski – Roman Łucarz
Dyrektor Centrum Paderewskiego – Łukasz Gaj

Organizator:
Społeczne Ognisko Muzyczne im. I .J.  Paderewskiego w Tuchowie

Współorganizatorzy:
Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Dom Kultury w Tuchowie
Prywatne Profesjonalne Konserwatorium Muzyczne II st. w Tuchowie
Szkoła Muzyczna I st. w Tuchowie
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).