Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Udany debiut Nataszy Potok w Pucharze Europy

22 maja, 2023

Polski Związek Judo raz w roku od wielu lat jest organizatorem European Judo Cup Cadet w Bielsku-Białej. Tegoroczny turniej odbył się w dniach 20-21.05.2023r. Zaszczytu udziału w tych zawodach dostąpiły dwie judoczki MOSiR-u Tuchów w kat. wagowej do 44 kg. Aktualna Mistrzyni Polski Natasza Potok powołana przez trenera kadry i finansowana przez PZJudo oraz jej siostra Nina – Wicemistrzyni Polski zgłoszona i finansowana przez swój klub i rodzica – Panią Beatę, która przyjechała w dniu zawodów do Bielska, żeby osobiście wspierać i dopingować swoje córki.

W wadze do 44 kg krajowe federacje 18 państw zgłosiły 23 zawodniczki.

Natasza w 1 rundzie walk pokonała Serbkę N.Prolic, w 2 Izraelkę Y.Gabay i w walce ćwierćfinałowej Chorwatkę M.Tucaj. W walce o wejście do finału przegrała z Brazylijką S.Mendes (późniejszą zwyciężczynią tej kategorii) i w pojedynku o brąz z Niemką R. Klein zajmując ostatecznie wysokie 5 miejsce. Z uwagi na rangę zawodów w skali międzynarodowej osiągnięty wynik jest jej największym sukcesem.

Nasza druga tuchowianka – Nina Potok startująca w tej samej kategorii wagowej (44 kg) w 1 rundzie przegrała z Brazylijką C.Ribeiro i nie zakwalifikowała się do dalszych walk repasażowych. Jej debiut na arenie międzynarodowej i obserwacja doświadczonych i starszych o rok zawodniczek na pewno pozytywnie wpłynie na jej dalszy rozwój kariery.

Po zawodach, w dniach 22-24.05.2023 roku odbędzie się 3-dniowy CAMP (5 treningów – randorii) dla uczestników tych zawodów oraz innych polskich zawodników gdzie będą mogli doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w walkach judo.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).