Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Turniej szachowy w tuchowskim liceum

12 marca, 2024

8 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie rozegrano VI Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego. Dyrektor szkoły Zbigniew Budzik serdecznie przywitał uczestników turnieju i wyraził zadowolenie z udziału tak dużej ilości szachistów z całego powiatu.

 

Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Sportu i Turystyki Rady Powiatu i zarazem pomysłodawczyni turnieju – Grażyna Karaś, witając uczestników mówiła o pięknym zaangażowaniu młodzieży do gry w szachy. Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwał zespół sędziowski z Akademii Szachowej z Tarnowa w składzie: Czesław Markiewicz, Anna Markiewicz i Roman Kawa. Do dyspozycji szachistów i ich opiekunów był słodki poczęstunek oraz gorące i zimne napoje.

W zawodach uczestniczyło 21 drużyn czteroosobowych, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z powiatu tarnowskiego i miasta Tarnów. Rozegrano 7 rund po 15 minut dla zawodnika, czyli niemal 300 partii szachowych.

Turniej wygrała drużyna reprezentująca III  LO z Tarnowa, przed drugą drużyną z III LO. Podium uzupełniła również tarnowska drużyna ze szkoły I LO. Nagrody wręczał wicestarosta Jacek Hudyma, który podkreślił, iż co roku turniej staje się coraz bardziej popularny wśród tarnowskich szkół.

W turnieju sześć najlepszych drużyn otrzymało puchary i medale, a pozostałe zespoły otrzymały statuetki za udział w zawodach. Nasze tuchowskie drużyny reprezentujące LO z Tuchowa zajęły odpowiednio V i XIII lokatę, a drużyny z CKZiU zajęły X i XX miejsce.

Gratulujemy wyników i dziękujemy za udział w turnieju.

Tekst i fotografie współorganizatorzy: Roman Kawa i LO Tuchów
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).