Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Tuchowianin Mateusz Poręba – wicemistrz świata w piłce siatkowej mężczyzn 2022!

16 września, 2022

Za nami spotkanie niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne! W hali MOSiR gościliśmy dzisiaj Mateusza Porębę, który wraz z drużyną wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej mężczyzn.

Mateusz mierzy ponad 2 metry wzrostu, pomimo ogromnego talentu i sukcesu w tak młodym wieku, jest człowiekiem pełnym pokory, życzliwości i pracowitości. Podczas spotkania zostawił dzieciom i młodzieży bardzo cenny przekaz – zawsze trzeba mieć marzenia, trzeba wierzyć, że się spełnią. Ale żeby tak się stało, trzeba ciężko pracować i nigdy nie wątpić w siebie.

Cenimy go również za to, że zawsze pamięta o Tuchowie. Zawsze godnie reprezentuje nasze miasto i często wspomina je w wywiadach. Wiele razy zwracał się do Tuchowian podczas swoich występów sportowych na polskich i międzynarodowych arenach. Jest dla młodego pokolenia wzorem do naśladowania, a sądząc po reakcjach i tak licznej publiczności – idolem i gwiazdą.

Dziękujemy Ci Mateusz za tę życzliwość, gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki za kolejne!

Dziękujemy Tomaszowi Drogosiowi za inicjatywę i wspólną organizację tego spotkania. Składamy wyrazy wdzięczności dla zespołu MOSiR Tuchów z Mateuszem Salwą na czele, Annie Madejskiej i każdego, kto znalazł czas i sprawił, że to spotkanie było naprawdę wyjątkowe.

Fotorelacja przygotował Wojciech Kras.

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.