Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

Strażacy ochotnicy rywalizowali w „królewskiej grze”

08 listopada, 2023
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

4 listopada br. w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwodrzy odbył się turniej szachowy OSP stanowiący eliminacje gminne do powiatowego turnieju, który po raz pierwszy organizuje Oddział Powiatowy ZOSP RP w Tarnowie.

Głównym organizatorem eliminacji gminnych byli: dh Michał Mikos oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Karwodrzy, Zawody odbyły się dzięki przychylności i życzliwości Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie i pod czujnym okiem sędziego głównego pana Janusza Poręby.

W turnieju udział wzięło 22 osoby (kat. seniorzy – 7 osób, kat. MDP – 15 osób) z jednostek OSP w Dąbrówce Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej oraz Tuchowie.

Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

SENIORZY:

• I miejsce: Krzemień Mikołaj (OSP Karwodrza),
  • II miejsce: Krzemień Robert (OSP Karwodrza),
  • III miejsce: Grzybek Jakub (OSP Dabrówka Tuchowska).

MDP:

• I miejsce: Leszkiewicz Krystian (OSP Karwodrza),
  • II miejsce: Mikos Maksymilian (OSP Karwodrza),
  • III miejsce: Stachura Piotr (OSP Karwodrza).

Najlepsi zwodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk druha Krzysztofa Siwaka – prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie pamiątkowe puchary.

Zgodnie z regulaminem zawodów powiatowych, gminę Tuchów na tym szczeblu będą reprezentowały po dwie drużyny w każdej kategorii.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom.

Powiatowy turniej finałowy odbędzie się 18 listopada br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie.

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.