Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska organizuje pomoc żywnościową

18 maja, 2020
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska uprzejmie informuje, że realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 r.

Programem, który potrwa do lipca 2020 r. obejmiemy mieszkańców miejscowości: Dąbrówka Tuchowska i Meszna Opacka.

Do połowy lipca 2020 roku osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły za pośrednictwem Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana.
Żywność w formie paczek będzie wydawana w budynku wielofunkcyjnym w Dąbrówce Tuchowskiej nr 145A w ustalonym i podanym do wiadomości terminie. Wydawanie żywności planujemy w miesiącu czerwiec 2020 roku.

Każda z osób otrzyma paczki żywnościowe, w których będą znajdować się produkty takie jak: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, sok jabłkowy klarowny, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy,
gołąbki w sosie pomidorowym.

Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób, których dochód nie przekracza 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1056 zł dla osoby w rodzinie. Rekrutacja do programu następuje na podstawie skierowania wystawionego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie, lub w przypadku osoby bezdomnej –
oświadczenia podpisanego w organizacji.

Zwracamy się do osób zainteresowanych o udanie się w dniach 15 maja do 01 czerwca do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie celem otrzymania skierowania do programu. Należy zabrać ze sobą dokumenty do ustalenia dochodu za miesiąc poprzedni takie jak zaświadczenie o zarobkach, odcinek emerytury lub renty, nakaz płatniczy podatku rolnego, potwierdzenie zapłaty składki rolniczej, decyzję o zasiłku rodzinny.

Ponadto, Bank Żywności w Krakowie we współpracy z naszą organizacją będzie realizował warsztaty kulinarne, żywieniowe i edukacji ekonomicznej. O wszelkich istotnych terminach będziemy informować na Facebooku, stronach internetowych ospdabrowkatuchowska.pl, tuchow.pl. jak również poprzez SMS lub kontakt telefoniczny z osobami posiadającymi skierowanie

Odpowiedzi na wszelkie pytania po uzyskaniu skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie udzieli osoba prowadząca program:
Grzegorz Borgula +48 505 301 940, borgulagrzegorz@op.pl.

Podprogram 2019 r. jest kontynuacją podprogramu z 2016, 2017 i 2018 r. w ramach, którego Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska objęła wsparciem żywnościowym 472 osób wydając 2976 paczek żywnościowych o łącznej wadze 25 398,92 kilogramów.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).