Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Srebrny medal Nataszy Potok

25 marca, 2024
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Miasto Samorin (Słowacja) w dniach 23-24. marca było miejscem rozegrania Pucharu Europy Kadetek i Kadetów w Judo. Klub Judo MOSiR Tuchów reprezentowały siostry Natasza i Nina Potok w kategorii wagowej do 44 kg, do której zgłoszono 15 zawodniczek z 8 państw.

Nina, tym razem przegrywając przez 3 kary pierwszą walkę z zawodniczką z Kazachstanu, niestety nie zakwalifikowała się do dalszych walk repasażowych.

Natasza, w eliminacjach i ćwierćfinale pokonała zawodniczki ze Słowacji i Bułgarii, a w walce półfinałowej wygrała przed czasem z Rumunką. W finale spotkała się z utytułowaną zawodniczką ze Słowacji, ubiegłoroczną Mistrzynią Europy i Świata Patrycją Tomankovą. Jeszcze tym razem faworytka tej kategorii wagowej odniosła zwycięstwo, a Natasza zdobyła medal srebrny.

Od ubiegłego roku zarówno Natasza jak i Nina startują w Pucharach Europy Kadetek. Natasza ma już w dotychczasowych startach 3 medale (2 brązowe i 1 srebrny), a Nina 1 srebrny. Kolejnym startem bliźniaczek na arenie europejskiej będą zawody w Berlinie, w dniach 12-14 kwietnia.

Tekst: Marek Srebro
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).