Piątek, 5 marca 2021r. | Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

Rusza rejestracja na szczepienia populacyjne

15 stycznia, 2021
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Osoby w wieku 80+ mogą się już zapisać się na szczepienia przeciw COVID-19. Centrum Zdrowia Tuchów uruchomiło zapisy telefoniczne. Są one prowadzone w godzinach od 7:30 do 15:00.

Pod numerem 533 329 632 mogą się rejestrować mieszkańcy gminy Tuchów.

Dobrowolne i darmowe szczepienia ruszają po 25 stycznia. Będą one poprzedzone kwalifikacją lekarską i wypełnieniem  specjalnego kwestionariusza z pytaniami dotyczącymi m.in. przebytych chorób.

W Tuchowie szczepienia będą prowadzone we wtorki w godzinach od 8:00 do 12:00 oraz w środy w godzinach od 8:00 do 11:00.  Po szczepieniu pacjent będzie musiał odczekać 15 minut, by upewnić się, że nie wystąpiła żadna gwałtowna reakcja organizmu (np. wstrząs anafilaktyczny).

Szczepionka będzie podawana w dwóch dawkach. W zależności od jej rodzaju termin drugiego szczepienia będzie wyznaczany po 21 lub po 28 dniach od daty pierwszego szczepienia.

Zgłoszenia osób z gminy Tuchów chętnych do transportu do punktów szczepień można kierować pod numerem telefonu 507 178 467

Od 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość rejestracji szczepień dla seniorów powyżej 70. roku życia.

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.