Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

Relacja z XIV Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Tuchowa

21 lutego, 2024

17 lutego 2024 roku w świetlicy filii Domu Kultury „Zielony Domek” w Tuchowie rozegrano XIV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. Uczestniczyło w nim niemal 60 szachistów między innymi z Gorlic, Dobczyc, Tarnowa i Tuchowa. Oficjalnego otwarcia dokonała Burmistrz Tuchowa pani Magdalena Marszałek, która rozegrała pierwszą medialną partię z Januszem Łukasik – przewodniczącym Rady Osiedlowej – Tuchów Prawobrzeżny.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Bogdan Tarasek ze Starego Sącza, przed Kamilem Baryczką ze Staniątek. Podium uzupełnił Jakub Wąs – najlepszy szachista z gminy Tuchów. Kategorie junior (2013-2009) wygrał Marcin Schiller z Gorlic. Najlepszym juniorem starszym z naszej gminy został Radosław Kruczek z Zabłędzy, a najlepszym juniorem młodszym okazał się Antoni Stanisławczyk z Karwodrzy.

W turnieju młodzików (rocznik 2014 i młodsi) zawody wygrał Igor Wilkosz z Borzęcina, a Zosia Stępińska była najlepszą szachistką z Tuchowa. Najmłodszą uczestniczką turnieju była 6 – letnia Gabriela Maślanka z Czarnej Tarnowskiej.

W imieniu uczestników dziękujemy pani burmistrz za sfinansowanie nagród, pucharów, statuetek i medali. Najmłodsi szachiści za udział w turnieju otrzymali: medale, słodycze i pamiątkowe długopisy.

Sędzią głównym turnieju był Czesław Markiewicz z Akademii Szachowej z Tarnowa.

Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu turnieju – radnym: Januszowi Łukasik i Grzegorzowi Niemcowi.

Autor tekstu, fotografii i organizator turnieju: Roman Kawa

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.