Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Podsumowanie gminnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych za rok szkolny 2019/2020

17 września, 2020

W Urzędzie Miejskim w Tuchowie dnia 16 września br. z udziałem dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych, pani dyrektor GAO Agnieszki Ryndak, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Obrzuta, prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Edwarda Cudka odbyło się podsumowanie gminnego współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2019/2020.

Spotkanie poprowadzili oraz wręczyli pamiątkowe puchary i dyplomy burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek i gminny organizator sportu szkolnego w Tuchowie Marek Srebro.

Podobnie jak w roku ubiegłym rywalizacja sportowa szkół odbywała się w dwóch grupach wiekowych.

Igrzyska dziecięce, w których uczestniczyły dzieci klas szóstych rocznika 2007 i młodsze oraz igrzyska młodzieży szkolnej dla roczników 2005 -2006 (VIII -VII kl.)

fot. Karolina Sterkowicz

IGRZYSKA DZIECIĘCE

W minionym roku szkolnym uczniowie 12 szkół podstawowych w ramach gminnych igrzysk dziecięcych w kategorii dziewcząt i chłopców uczestniczyli w 15 zawodach (lekkoatletyka, szachy drużynowe, tenis stołowy, gry zespołowe). Łącznie w gminnych igrzyskach dziecięcych wzięło udział 850 uczniów z 12 szkół podstawowych. Mistrzami gminy zostali: SP Tuchów 8 razy, SP Piotrkowice i SP Lubaszowa 3 razy, Siedliska 1 raz.

Zwycięzcy reprezentowali naszą gminę w zawodach wyższego szczebla: powiatowych, rejonowych i wojewódzkich.

Zawody gminne sędziowali nauczyciele uczestniczących szkół oraz pracownicy MOSiR Jan Grzenia i Krzysztof Sikora. Z tego tytułu nie ponosiliśmy żadnych kosztów. MOSiR zapewniał przewóz dzieci na zawody. Zasady udziału w zawodach gminnych, podobnie jak w latach poprzednich, dostosowane były dla mniejszych szkół umożliwiając praktycznie start wszystkim szkołom. Do współzawodnictwa liczone były najlepsze wyniki z 10 zawodów (na 15 zorganizowanych) co dawało możliwość wyboru uczestnictwa szkoły w danych zawodach. Ze względu na pandemię nie udało się przeprowadzić 7 zawodów w tej grupie wiekowej.

Udział szkół w zawodach

W 15 zawodach 100% frekwencję miały 2 szkoły: Tuchów i Siedliska. W 13 zawodach uczestniczyła SP Piotrkowice. W 12 zawodach startowały: SP w Lubaszowej, Karwodrzy, Jodłówce i Burzynie. Najsłabszą frekwencję, miały SP Buchcice – 2 starty, Trzemesna 4 (mała liczebność uczniów). Sześć najlepszych szkół podstawowych w kategorii igrzysk dziecięcych otrzymało pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego. Nauczyciele z tych szkół otrzymali również pamiątkowe dyplomy-podziękowania.

Tegoroczne współzawodnictwo sportowe igrzysk dziecięcych przedstawia się następująco:

1 m. SP Tuchów – 142 pkt.
2 m. SP Piotrkowice – 132 pkt.
3 m. SP Siedliska – 118 pkt.
4 m. SP Lubaszowa – 105 pkt.
5 m.ex. SP Burzyn i SP Jodłówka – 97 pkt.
7 m. SP Meszna – 81 pkt.
8 m. SP Karwodrza – 72 pkt.
9 m. SP Dąbrówka Tuchowska – 63 pkt.
10 m. SP Łowczów – 41 pkt.
11 m. SP Trzemesna – 18 pkt.
12 m. SP Buchcice – 10 pkt.

Osiągnięcia sportowe szkół na wyższym szczeblu igrzysk dziecięcych

Mistrzostwa Powiatu w Kolarstwie Górskim – 23.09. Wojnicz – 1 m. Maja Dydyk – SP Lubaszowa, 1 m. Mikołaj Rutka – SP Siedliska

Mistrzostwa Wojewódzkie w Kolarstwie Górskim – 27.09. Siepraw k/Myślenic – 6 m. Mikołaj Rutka (VI-IV kl.), 9 m. Maja Dydyk (VI-IV kl.)

Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe – 10.10. Nowy Targ – dziewczęta i chłopcy ze SP w Tuchowie awansując z zawodów powiatowych, w zawodach wojewódzkich zajęli odpowiednio 22 i 31 miejsca.

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców – 29.10.Tuchów – 2 m. SP Tuchów

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych – 13.11. – Burzyn – 3 m. SP Lubaszowa, 5 m. SP Łowczów.

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym – Gry Drużynowe – 28.11. – Szerzyny – 3 m. SP Jodłówka

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W tej grupie wiekowej uczestniczyli uczniowie kl.VIII i VII. W ramach igrzysk młodzieży szkolnej odbyło się 13 zawodów o mistrzostwo gminy. Nie przeprowadziliśmy 5 zawodów (pandemia) w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, oraz w piłce nożnej chłopców. Łącznie w zawodach gminnych uczestniczyło 508 uczniów.

Udział szkół w zawodach

Do współzawodnictwa gminnego podobnie jak w igrzyskach dziecięcych, liczonych było 10 najlepszych rezultatów (z 13 zawodów). Do rywalizacji przystąpiło 12 szkół. W 13 zawodach (100% udział) miały 2 szkoły: SP Tuchów i SP Lubaszowa, 11 razy uczestniczyła SP Burzyn.

Wyniki współzawodnictwa:
1 m. SP Tuchów – 148 pkt.
2 m.ex. SP Siedliska, SP Karwodrza – 100 pkt.
4 m. ex. SP Jodłówka, SP Lubaszowa – 96 pkt.
6 m. SP Burzyn – 80 pkt.
7 m. SP Piotrkowice – 47 pkt.
8 m. SP Łowczów – 46 pkt.
9 m. SP Meszna Opacka – 32 pkt.
10. m. SP Buchcice – 23 pkt.
11 m. SP Trzemesna – 22 pkt.
12 m. SP Dąbrówka – 9 pkt.

Pięć najlepszych szkół otrzymało pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego. Pamiątkowe dyplomy otrzymali nauczyciele pięciu wyróżnionych szkół.

Osiągnięcia szkół na wyższym szczeblu igrzysk młodzieży szkolnej

Mistrzostwa Powiatu w Kolarstwie Górskim – 23.09. Wojnicz – 2m. Filip Chrzanowski – SP Burzyn i 6m. w Mistrzostwach Wojewódzkich – Siepraw – 27.09.

Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe -10.10. Nowy Targ – 10 m. dziewczęta i 13 m. chłopców – SP Tuchów

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej – 30.10. – 2 m. chłopców SP Tuchów

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych 14.11. Burzyn – 2 m. SP Łowczów i 4 m. SP Karwodrza

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym 29.11. – 3 m. Nina Bielak – SP Tuchów

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce -10 i 11.12 Tuchów – 3 m. chłopców i 4 m. dziewcząt SP Tuchów

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej – 27 i 28.02. w Tuchowie i Szynwałdzie – 1 m. chłopców i 4 m. dziewcząt – SP Tuchów

Marek Srebro
Gminny Organizator Sportu Szkolnego
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).