Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne

24 marca, 2023
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W czwartek 23 marca br. w tuchowskim Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nad sprawnym i regulaminowym przeprowadzeniem eliminacji czuwała komisja w składzie: Michał Mikos, Grzegorz Wąs oraz Krzysztof Siwak.

Na starcie tegorocznych zmagań stanęło 9 uczestników w grupie I – szkoły podstawowe (klasy I – IV), 10 młodych druhów w grupie II – szkoły podstawowe (klasy V – VIII) oraz 5 osób w grupie III – szkoły ponadpodstawowe. Tradycyjnie już w pierwszej części eliminacji uczestnicy zmagali się z zestawem pytań w części pisemnej, której zadaniem było wyłonienie po trzech finalistów w każdej z grup. Finaliści w ostatecznej rozgrywce zmierzyli się z pytaniami, na które odpowiadali ustnie bezpośrednio przed komisją. Ostatecznie po ponad dwóch godzinach zmagań, organizatorzy mogli ogłosić wyniki, które przedstawiają się następująco:

Grupa I – szkoły podstawowe (klasy I – IV)

I miejsce: BODZIOCH Nikodem (Karwodrza)
II miejsce: BAKULIŃSKI Jan (Tuchów)
III miejsce: STACHURA Piotr (Zabłędza)

Grupa II – szkoły podstawowe (klasy V – VIII)

I miejsce: MIKOS Maksymilian (Karwodrza)
II miejsce: WANTUCH Amelia (Dąbrówka Tuchowska)
III miejsce: KITA Wiktoria (Siedliska)

Grupa III – szkoły ponadpodstawowe

I miejsce: PIĄTEK Julia (Tuchów)
II miejsce: PROKOP Mateusz (Piotrkowice)
III miejsce: KRAS Wojciech (Dąbrówka Tuchowska)

Najlepsi uczestnicy w każdej z grup będą reprezentowali naszą gminę w etapie powiatowym OTWP, który zaplanowano na 3 kwietnia br.

W uroczystości zakończenia eliminacji uczestniczyła burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe zakupione ze środków przekazanych przez Gminna Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorami tegorocznych eliminacji byli: Oddział Gminny ZOSP RP w Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie.

Autor: Łukasz Giemza
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).