Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Nina Potok najlepszą juniorką Pucharu Polski w judo

06 lutego, 2023

4 lutego 2023 roku w Warszawie rozegrano pierwsze tegoroczne zawody judo – Puchar Polski juniorek i juniorów. Klub MOSiR Tuchów reprezentowały w wadze 44 kg siostry Natasza i Nina Potok.

Podopieczne trenera Marka Srebro, które są w kadrze Polski juniorek młodszych (2007 r.), miały prawo startu w wyższej kategorii wiekowej juniorek (2003 – 2005r).

W pierwszej walce Natasza pokonała siostrę Ninę. W drugiej rundzie Nina zwyciężyła z Nadią Żak (Budowlani Sosnowiec), a Natasza wygrywając przez waza-arii otrzymała za niedozwolony rzut karę hansoku-make, w wyniku której przegrywa ten pojedynek zajmując 4 miejsce.

Nina w trzeciej walce wygrywa z Aleksandrą Babczyńską z UKS Jasiołeczka i zdobywa złoty medal. Gratulacje dla Niny za wspaniały debiut w kategorii juniorek.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).