Piątek, 5 marca 2021r. | Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Pokaż menu

Nadanie mieszkańcowi gminy Tuchów pierwszego stopnia oficerskiego

13 stycznia, 2021

Dnia 12 stycznia 2021 r. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie odbyła się uroczystość nadania pierwszego stopnia oficerskiego panu szer. nie podl. ob. sł. wojsk. Stefanowi Rojkowiczowi, mieszkańcowi Łowczowa.

To dzisiejsze mianowanie jest symbolem podziękowania i podkreślenia wielkich zasług dla Polski. Nie byłoby dzisiaj prawdziwej suwerennej Polski, gdyby nie tacy ludzie jak Pan – Panie Poruczniku – te słowa Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie pan ppłk Andrzej Korytko skierował do szer. nie podl. ob. sł. wojsk. Stefana Rojkowicza.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie w imieniu Prezydenta RP wręczył panu Rojkowiczowi akt mianowania na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość odbyła się z udziałem Magdaleny Marszałek, burmistrza Tuchowa.

Panie Poruczniku gratulujemy i życzymy dużo zdrowia.

Fot. WKU w Tarnowie
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).