Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny
Pokaż menu

Młodzież w Warszawie

04 maja, 2022

W nietypowy, lecz bardzo atrakcyjny sposób, młodzież z gminy Tuchów spędziła tegoroczny Dzień Flagi RP. Dzięki życzliwości burmistrza Tuchowa Magdaleny Marszałek, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Rady Miejskiej w Tuchowie, 51-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami udała się na wycieczkę autokarową do Warszawy.

Na trasie wyjazdu znalazły się m.in. Cmentarz na Powązkach, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki Królewskie.Głównym punktem podróży była wizyta w sejmie, na zaproszenie posła na sejm RP Wiesław Krajewski. Niespodzianką i wyjątkowym wyróżnieniem dla uczestników wyjazdu było spotkanie z Marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

W wyjeździe wzięli udział młodzi mieszkańcy gminy Tuchów, wśród których znaleźli się przedstawiciele: młodzieżówki Towarzystwa Miłośników Tuchowa, Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów, MOSiR, Sokół Multisport, Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Młodego Tuchowa oraz wolontariusze pomagający przy prowadzeniu gminnego magazynu pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Opiekunami grupy byli: Anna Jantoń, Dorota Strojny, Justyna Jaworska-Lipka, Grzegorz Borgula, Łukasz Giemza oraz Jerzy Odroniec.

Sprawną obsługę wyjazdu zapewniło Biuro Turystyczne „Young Traveler” z Tarnowa.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).