Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny
Pokaż menu

Mistrzostwa Małopolski w Judo

17 maja, 2022
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W małej hali Tauron Arena w Krakowie 14 maja 2022 roku odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Dzieci w Judo (Memoriał Piotra Tuczyńskiego). W Turnieju w czterech kategoriach wiekowych U-16, U-14, U-12, U-10 startowało 426 zawodników z 46 polskich i zagranicznych klubów. Siedmiu zawodników MOSiR-u Tuchów w kategorii młodzików (U-16) wywalczyło 5 medali, zajmując w punktacji klubowej 3 miejsce.

Złote medale zdobyli:
Nina Potok (44 kg)
Natasza Potok (48 kg)
Bartosz Sikora (+90 kg)

Srebrny medal wywalczyła:
Zuzanna Gawron (44 kg)

Brązowy medal:
Jakub Nakielny (50 kg)

W kategorii dzieci U-14 nasz klub reprezentowała dwójka zawodników plasując się na najwyższym podium, a byli to: Kornelia Ciszek (+63 kg) oraz Tomasz Dziga (66 kg)

Piąte miejsca w zawodach wywalczyli młodzicy: Ewelina Burza (44 kg) i Hubert Gut (50 kg).

Warto zaznaczyć że zawodnicy Nina i Natasza Potok, Kornelia Ciszek, Tomasz Dziga wszystkie swoje walki wygrali przed upływem regulaminowego czasu.

Startując w dwóch grupach wiekowych w łącznej punktacji czterech kategorii MOSiR Tuchów sklasyfikowano na wysokim 6 miejscu.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).