Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Mirosław Jurek z Siedlisk zaprzysiężony na igrzyska zimowe

29 lutego, 2024

Mirosław Jurek z Siedlisk został powołany do reprezentacji Polski na XX Zimowe Igrzyska Głuchych „Erzurum 2023” w Turcji. Olimpiada zostanie przeprowadzona w dniach od 2 do 12 marca 2024 r. w Erzurum w Turcji, a reprezentujący barwy Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” Mirosław Jurek wystąpi w narciarstwie alpejskim. Zaprzysiężenie reprezentacji na XX Zimowe Igrzyska Głuchych odbyło się 28 lutego 2024 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej w Hotelu Holiday Park w Warszawie.

Mirek wystąpi w olimpiadzie w tej dyscyplinie razem ze swoim kolegą z drużyny klubowej: Bruno Łukaszykiem. Podczas igrzysk w Turcji ekipę Polską niesłyszących będzie reprezentować w sumie 32 zawodników i zawodniczek z 9 klubów sportowych niesłyszących z całej Polski.

Reprezentacja Polski Niesłyszących w Curlingu, Futsalu, Narciarstwie Alpejskim i Szachach, która będzie startować na XX Zimowych Igrzyskach Głuchych w Erzurum i należy do Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, który jest finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cały wyjazd na zawody Zimowe Igrzyska Głuchych dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Reprezentacja Polski Niesłyszących będzie reprezentować nasz kraj w curlingu, futsalu, narciarstwie alpejskim i szachach. Wszyscy należą do Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, który jest finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cały wyjazd na zawody Zimowe Igrzyska Głuchych dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest właśnie Minister Sportu i Turystyki.

W XX Zimowych Igrzyskach Głuchych w Erzurum w Turcji weźmie udział ponad 1000 uczestników z 36 krajów z całego świata i powalczą o medale w sześciu dyscyplinach sportowych: cross country, curling, futsal, narciarstwo alpejskie, snowboard i szachy.

Gratulujemy Mirkowi powołania do reprezentacji na olimpiadę i życzymy sukcesów podczas tych elitarnych zawodów.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).