Poniedziałek, 6 lutego 2023r. | Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla

Mikołaj też gra w szachy

28 listopada, 2022
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

27 listopada w Domu Strażaka w Karwodrzy Święty Mikołaj zainaugurował swoje coroczne odwiedziny grzecznych dzieci, a jako pierwsi otrzymali prezenty młodzi szachiści z naszej gminy. Rozdanie prezentów poprzedził turniej szachowy, który został rozegrany w trzech grupach wiekowych. Wyniki znajdują się w poniższych linkach.

• klasy 0-2

• klasy 3-4

• klasy 5 i starsi

Zobacz

W turnieju wzięło udział 57 dzieci (wszystkie z gminy Tuchów), dlatego w pomoc w jego przygotowanie i przeprowadzenie zaangażowało się wiele osób:

• w sędziowanie na sali gry – p. Michał Mikos, i p. Władysław Sajdak
  • w obsługę stolika sędziowskiego (wyniki) – Panie: Baran, Dydyk i Ogiela.
  • w przygotowanie turnieju – wiele osób związanych z OSP Karwodrza

Szczególne słowa uznania należą się Prezesowi OSP Karwodrza – Panu Michałowi Mikosowi, który poświęcił wiele czasu na zorganizowanie nagród u Świętego Mikołaja i u wielu jego pomocników:

• Starostwo Powiatu Tarnowskiego
  • MBM Auto Serwis Tuchów
  • Carrefour Tuchów
  • Sklep spożywczy Hitpol Tuchów
  • Stowarzyszenie Miłosników Karwodrzy
  • OSP Karwodrza

Mikołaj umówił się z dziećmi za rok na następnym mikołajkowym turnieju szachowym.

Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.