Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Kolejne medale tuchowskich judoków

15 października, 2020
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Eliminacje Międzywojewódzkie Juniorów Młodszych

W dniu 30.09.2020 r. w Bielsku-Białej odbyły się Eliminacje Międzywojewódzkie Juniorów Młodszych do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo (23-25.10.2020 – Zamość). W zawodach startowali najlepsi zawodnicy rocznika 2003-2004 z województw: śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolski.

W gronie startujących walczyli dwaj tuchowscy judocy trenera Marka Srebro: Hubert Starzyk (2003r.) i Filip Wantuch (2004r.)

Hubert w kat. 81 kg (11 zawodników) przegrał pierwszą walkę z Wiktorem Matykiewiczem (Bochnia). W repasażach pokonał kolejno Pawła Mikosza (Rzeszów) i Mateusza Witkowskiego (Ostrowiec Świętokrzyski). W walce o medal brązowy wygrał z  Tomaszem Prymasem (Bytom).

Filip w kat. do 66 kg (22 zawodników) wygrał z Dorianem Heflikiem (Bytom), Wiktorem Filipczykiem (Jastrzębie Zdrój), Jakubem Świerczkiem (Tarnów). W walce o wejście do finału przegrał z Krzysztofem Klimkiewiczem (Kraków). W pojedynku o „brąz” pokonał Borysa Słowaka (Kielce).

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo

W Bielsku–Białej 10.10.2020 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo. W zawodach startowało dwoje tuchowskich zawodników. Justyna Burza po przegranej pierwszej walce nie zakwalifikowała się do walk repasażowych.

Jan Dziga (do 60 kg) w pierwszym pojedynku przegrał z późniejszym zwycięzcą tej kategorii wagowej Szymonem Szulikiem (Polonia Rybnik). W walkach repasażowych pokonał kolejno: Filipa Grosickiego (UMKS Ostrowia), Dominika Buczaka (Koka Jastrzębie), Bartosza Antkowicza (A.J.Rzeszów). W walce o medal brązowy przegrał z Kamilem Mulinem (PM Katowice).

Otwarte Mistrzostwa Dzieci Województwa Lubelskiego w Judo

W dniu 11.10.2020 r. w Lublinie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Dzieci Województwa Lubelskiego w Judo. W zawodach brały udział dzieci starsze (rocz.2007-2008) oraz młodsze (2009-2010) z 12 klubów 5 województw: lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolski. Drużynę MOSiR Tuchów trenera Marka Srebro reprezentowało dziewięciu zawodników, którzy wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal.

Złote krążki zdobyli: Feliks Bielak (do 35 kg), Zuzanna Gawron (40 kg), Hubert Gut (42 kg) Tomasz Dziga (55 kg) i Kornelia Ciszek (+55 kg).

Srebrne: Ewelina Burza (40 kg), Nataniel Sajdak (42 kg), Natasza Potok (44 kg).

Brązowy medal wywalczyła Nina Potok (44 kg)

Trener Marek Srebro
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).