Niedziela, 16 sierpnia 2026r. | Imieniny: Rocha, Stefana, Joachima
Pokaż menu

Jubileuszowa 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Wina TUCHOVINIFEST

30 lipca, 2026

1-2 sierpnia Tuchów zmieni się w centrum smaków, muzyki i kultury Pogórza. Jubileuszowa, 10. edycja TuchoVini Fest to doskonała okazja, by poznać polskie winnice, spróbować wyjątkowych win z Polski i ze świata, zasmakować regionalnych wyrobów, a także spędzić czas przy muzyce na żywo oraz licznych atrakcji dla całych rodzin.

W programie:

  • degustacje win i prezentacje polskich winnic
  • regionalne produkty, potrawy i strefa Food & Wine
  • występy zespołów,
  • koncerty i muzyka na żywo
  • konkursy, animacje i atrakcje dla rodzin
  • prezentacje tradycji i dziedzictwa kulturowego Pogórza w ramach projektu „Pogórzańskie Krajobrazy Kultury”

Sobota | 1 sierpnia 2026

🍷degustacje win, prezentacje winnic i produktów regionalnych

💃występy artystyczne, koncerty

🚶międzynarodowy przemarsz ulicami miasta

Gwiazda wieczoru – ANIA RUSOWICZ

Niedziela | 2 sierpnia 2026

🍇prezentacje winnic, win i lokalnych produktów

🎈konkursy, animacje i atrakcje dla rodzin

🌿prezentacje tradycji i dziedzictwa Pogórza

Gwiazda wieczoru – MATEUSZ ZIÓŁKO


Co więcej, w niedzielę, 2 sierpnia, w ramach projektu „Pogórzańskie Krajobrazy Kultury: Tradycja, Obyczaj, Dziedzictwo”, Tuchów stanie się miejscem spotkania z kulturą i tradycją Pogórza. Przed nami m.in.:

14:00 – Inauguracja projektu

15:00-18:30 – prezentacje produktów i potraw lokalnych

14:15-19:00 – Prezentacja prac rękodzielniczych powstałych podczas warsztatów

14:00-19:00 – Występy zespołów prezentujących i promujących dziedzictwo tradycji i kultury Pogórza:

  • Zespół Echo Doliny z Wojnicza
  • Zespół Nocne Motyle z Zakliczyna
  • Sanktuaryjna Orkiestra Dęta z Tuchowa
  • Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk

To będzie czas pełen spotkań, muzyki, kultury i wyjątkowych doznań kulinarnych. Serdecznie zapraszamy na Rynek w Tuchowie!




Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).