Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Grzegorz Gawryał – mistrz programowania

05 grudnia, 2022

Mieszkaniec naszej gminy – Grzegorz Gawryał odnosi sukcesy w programowaniu. Jako student Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z kolegami w trzyosobowym zdobywa sukcesy w programowaniu zespołowym. Ostatnio odnieśli ogromne sukcesy na szczeblu krajowym, europejskim i światowym.

Pod koniec października zajęli 2. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2022. Zespół wystąpił w składzie: Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał i Jacek Salata:

Przeczytaj więcej o tym sukcesie

Dzięki tak dobrej postawie zespół – reprezentując Polskę – wyjechał do Ljubljany (Słowenia) na Mistrzostwa Europy Środkowej. Podczas mistrzostw, które odbyły się w dniach 26-27 listopada zdobyli tytuł Mistrzów Europy Środkowej! Złoci medaliści – Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał i Jacek Salata – są studentami informatyki analitycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ.

Zobacz informację o mistrzostwach

Tym sukcesem wywalczyli przepustkę na finały światowe, które odbędą się jesienią przyszłego roku w Egipcie.

Podobne, choć nie tak spektakularne sukcesy odnieśli w ubiegłym roku, dzięki czemu 10 listopada 2022 r. reprezentując Polskę i Europę zajęli dobre, 16. miejsce w Mistrzostwach Świata edycja 2021, które odbyły się  w Dhace (Bangladesz):

https://matinf.uj.edu.pl/aktualnosci/-/journal_content/56_INSTANCE_SaA7HRzna0dW/41633/152129337

Gratulujemy i cieszymy się, że nasi mieszkańcy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, w tym tak perspektywicznych jak programowanie. Życzymy dalszych sukcesów, ale przede wszystkich rozwoju osobistego i radości z wykonywanej pracy.
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).