Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Festiwal Pogórzański – kultura osadzona w tradycji i obyczaju ludowym

14 lipca, 2023

Zapraszamy Was na niesamowitą ucztę kultury i tradycji podczas Festiwalu Pogórzańskiego! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia na rynku w Tuchowie, a już teraz możecie być pewni, że czeka Was niezapomniana atmosfera i mnóstwo atrakcji.

W programie festiwalu są m.in. konkursy rzemiosła i rękodzieła. Nie zabraknie również potraw i produktów lokalnych, które rozgrzeją Wasze podniebienia autentycznymi smakami naszego regionu.

Jeśli jesteście miłośnikami gawęd pogórzańskich i tańców ludowych, to Festiwal Pogórzański spełni Wasze oczekiwania. Przygotujcie się na niezwykłe występy artystów, którzy przeniosą Was w świat tradycji i historii naszego regionu. Na festiwalowej scenie pojawią się zespoły „Gwoździec” i „Pogórzanie”, a także orkiestra dęta z miasta partnerskiego Pettenbach oraz Siedlisk.

Wspaniałym zwieńczeniem Festiwalu Pogórzańskiego będzie występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Górale Łąccy”. Ich barwne i energetyczne tańce oraz piękne pieśni wprawią Was w zachwyt i przyniosą dawkę niezapomnianych emocji.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Dołączcie do nas na Festiwalu Pogórzańskim, który odbędzie się na rynku w Tuchowie. Czekają na Was tradycja, kultura i niepowtarzalna atmosfera. Już teraz zarezerwujcie sobie tę datę i bądźcie częścią tej wyjątkowej przygody!
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).