Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Drużynowe turnieje szachowe 2021

22 marca, 2021
Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tuchowie / Lollencja - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W okresie zimowym zostało rozegranych kilka ciekawych turniejów szachowych z udziałem tuchowskich drużyn. Zawody przeprowadzono zgodnie z zaleceniami sanitarnymi.

6 marca w Lisiej Górze rozegrano V małopolską ligę szachową juniorów. W turnieju wzięło udział 20 drużyn z rejonu Małopolski Wschodniej, czyli ponad 80 szachistów. Celem turnieju było wyłonienie drużyn awansujących do IV ligi małopolskiej, podnoszenie poziomu umiejętności młodych szachistów oraz sportowa rywalizacja.

Awans do wyższej ligi uzyskała drużyna szachowa Pogórze Tuchów oraz Omega Rzuchowa.

13 marca w Burzynie odbył się XI Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa 2021. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn czteroosobowych z tuchowskiej gminy. Mistrzem gminy Tuchów 2021 została drużyna Dolina Białej. Kapitanem zespołu jest Władysław Sajdak. Wicemistrzem został zespół Piotrkowice Parafia, a podium uzupełnił Tuchów Klasztor. W klasyfikacji juniorskiej wygrało Pogórze Tuchów, którego kapitanem jest Maksymilian Mikos. Kolejne miejsca zajęły sołectwa Łowczów i  Burzyn. W klasyfikacji open 2010- 2020 prowadzi sołectwo Burzyn, a najlepszymi juniorami jest młodzież ze szkoły podstawowej z Łowczowa.

14 marca w Burzynie rozpoczęła się VIII edycja Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej. W ramach tej ligi rozegrano turniej szachowy o Puchar Sołtysa Burzyna. W pierwszej z sześciu kolejek zaplanowanych w tym roku, uczestniczyło 16 drużyn z Pogórza – od Dębicy po Brzesko, Lisią Górę i Rzepiennik Strzyżewski. Klasyfikację generalną wygrał klub szachowy GRYF Dębica, a klasyfikację juniorską drużyna NIEOBLICZALNI z Pogórskiej Woli. Warto nadmienić, iż Pogórze Tuchów zdobyło kolejny już trzeci puchar tego roku, tym razem za trzecie miejsce w tym turnieju.

Finał Ligi  Pogórzańskiej  planowany jest na 11 grudnia 2021 –  turniej o Puchar Prezesa Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju. Zespół Pogórze Tuchów będzie uczestniczył w dniach 27- 28 marca w Krakowie w rozgrywkach IV ligi małopolskiej, 17 kwietnia w Łęgu Tarnowskim w drugiej kolejce PDLSz.  Natomiast w dniach 1- 2- 3  maja w Tarnowie planowany jest drużynowy turniej mistrzów. 

Sędzią głównym zawodów był Czesław Markiewicz z Tarnowa. Fotorelację przygotował Wojciech Kras z Dąbrówki Tuchowskiej. Więcej danych statystycznych z turniejów szachowych na stronie chessarbiter.com

Fotorelacje:
https://photos.app.goo.gl/gKLgKBjMeXy67cjk6
https://photos.app.goo.gl/tfDoFdwxsXBiQtjK9

Sponsorami wyżej wymienionych turniejów są: Gmina Tuchów, Firma „Barbara” z Turzy, Dom Kultury w Tuchowie, Firma PHU Ewa Kruczek z Zabłędzy, Sołtys Burzyna, Ubezpieczenia Kompromis obok Biedronki.

Organizator: Roman Kawa
Gmina Tuchów
Gmina Tuchów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).